niedziela, 12 czerwca 2016

70. Zapraszamy do wspólnego świętowania!


Zapraszamy na spotkanie promujące moją książkę "Pod okupacją i w Powstaniu". Nie mam możliwości zaproszenia osobiście i imiennie każdego życzliwego i zainteresowanego. Zapraszam ja, Muzeum Powstania Warszawskiego i Wydawnictwo "Bellona". Zapraszają również Bohaterowie mojej książki, bo tak naprawdę to jest ich święto. Kto tego dnia będzie z nami? Kolejność według rozdziałów w książce.
Generał Brochwicz Lewiński - człowiek legenda, obrońca Pałacyku Michla, organizator i dowódca Akcji "Apteka Wendego". Po wojnie przez 58 lat nie mógł wrócić do kraju.
Janina Mańkowska - cudem ocalona z Rzezi Woli. Po wojnie razem z bratem Jerzym Janowskim walczyła o godne upamiętnienie ludności cywilnej wymordowanej na Woli przez Niemców.
Wisława Skłodowska - sanitariuszka, 6 sierpnia kiedy do szpitala Karola i Marii weszli Niemcy i nakazali ewakuację, jako jedyna została z najciężej rannymi.
Eugeniusz Tyrajski - żołnierz z "Baszty". Na tajnych kompletach był uczniem profesora Wuttke, bardzo aktywnie działał w konspiracji. Powstanie zaczął na Wyścigach. Jego popowstaniowa podróż po Niemczech, to jak scenariusz sensacyjnego filmu.
Janina Stańska - opowiada jak żyło się w czasie okupacji na Marymoncie, wraca do tragedii, które dosięgnęły jej rodzinę. Obecnie siostra Urszulanka
Jadwiga Wysocka - była dzieckiem i doskonałym obserwatorem. Opowiada o życiu pod okupacją, o pomocy Żydom, tragediach Powstania i powrocie do Warszawy. Również siostra Urszulanka.
Henryk Wasilewski - był więźniem Pawiaka, bity, poniżany. Wraca wspomnieniami do tych najtragiczniejszych dni, bo musi zostać pamięć o tych co stamtąd nie wyszli.
Henryk Kietliński - należał do Szarych Szeregów, w Puszczy Białej pomagał partyzantom. Mieszkał na linii frontu. Dzisiaj ksiądz Henryk to postulator wielu procesów kanonizacyjnych i beatyfikacyjnych m.in. księdza Stanka. Kapelan środowisk kombatanckich.
Antoni Chojdyński  - w czasie okupacji przebywał w sierocińcu Nasz Dom, którego kierowniczką była Maryna Falska, wspomina swoje spotkanie z Januszem Korczakiem. W Powstaniu był sanitariuszem w szpitalu polowym.
Urszula Korzeniowska -  opowiada o życiu w okupowanej Warszawie, o tym, jak jej rodzice nie związani z konspiracją, wspierali AK.
Wszyscy Bohaterowie potwierdzili swoją obecność. Nieżyjąca Róża Nowotna Walcowa będzie reprezentowana przez jej rodzinę. Bohaterem książki jest również profesor Kazimierz Radwański, jego żona Teresa mieszka w Krakowie i najpewniej stan zdrowia nie pozwoli jej być tego dnia z nami. Kazik był moim serdecznym przyjacielem, dlatego to ja będę go reprezentowała.
Tego dnia zaszczycą nas swoją obecnością Bohaterowie mojej pierwszej książki i tej nad, którą pracuję. O nich napiszę następnym razem
ZAPRASZAMY!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz