środa, 30 marca 2016

1. Zagapienia
Ja zagapiam się i gapię
żeby wszystko to
przelać na papier.   [….]
Bo ja jestem zwyczajna gapa
co dzień po dniu przegapia
zwyczajnie.
I najbardziej takie wiersze moje cenię
w których jest
to gapowate
zagapienie.
Joanna Kulmowa „Zagapienie”Każdego poranka wstajemy i rozpoczynamy codzienny maraton. Każdy kto się zagapi, zostaje w tyle, wypada z biegu. I tak mignie przed oczami uśmiech dziecka, pierwszy wiosenny motyl… Nawet jeżeli zostanie zauważony, to na zachwyt już nie starczy czasu. W biegu nie ma możliwości na rozmowę, na poznanie drugiego człowieka.
Będę pisać o moich zagapieniach, kiedy słucham historii z przeszłości. Kiedy siedzący obok mnie
, starszy pan czy starsza pani, na czas opowieści wracają do swojej młodości, to ja ich takimi widzę. Czuję ich emocje, ból, radość, oczekiwanie…
Rejestruję wspomnienia ludzi, którzy przeżyli wojnę, okupację i Powstanie Warszawskie. Docieram do zupełnie nieznanych historii. Chcę się z Wami dzielić okruchami wspomnień moich bohaterów, tym co na mnie wywarło największe wrażenie. Te opowieści będą szkicami do powstających książek.


Będę też pisała o tych maleńkich codziennych zagapieniach w drodze do moich bohaterów,  kolejce do kasy supermarketu , Ogrodzie Botanicznym, teatrze …
 Chcę pisać na poważnie i z emocjami, ale też z przymrużeniem oka i żartem. Może uda mi się wzruszyć, dodać komuś siły w momentach zwątpienia, smutnych rozweselić. Jednak najbardziej zależy mi na przekonaniu Was, że chwila zagapienia może zmienić życie!

5 komentarzy:

  1. Czekam na lekturę która uszczypnie, rozmarzy i natchnie mój umysł i ciało Małgorzato. Na pewno tak będzie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetne! Już wiem, że będzie to moja stała lektura

    OdpowiedzUsuń
  3. Dziękuję! Postaram się nie zawieść i pisać coraz ciekawiej!

    OdpowiedzUsuń